Gazeta10

2 vjet jetë të Kanal 10, lansohen Radio 10 dhe Gazeta 10

Në dy vjetorin e themelimit të Kanal 10, lansohen edhe dy produkte të reja, Radio 10 dhe Gazeta 10.

Në një transmetim live nga hapësirat e reja të televizionit, Drejtori i Përgjithshëm, Arben Ahmeti ka thënë se “pas një pune të mundimshme dhe me sfida por me një ekip të mrekullueshëm është bërë e mundur të përfundoj gjithë ky investim i madh”.

Ahmeti ka folur edhe për produktet e reja, Radio 10 dhe Gazeta 10 si dy risitë më të fundit të tregut medial në Kosovë.

Për punën, programacionin e ri dhe projektet e reja kanë folur edhe Drejtori i Programit, Kushtrim Sadiku dhe Drejtori i Informacionit, Xhemajl Rexha.

Lansimin simbolik të radios në transmetim e ka bërë Zëvendësdrejtori, Fidan Rama duke u shprehur besimplotë për punën e mirë që e pret këtë media të re. Gazeta 10 është prezantuar nga kryeredaktori i saj, Bashmir Xhemaj, i cili shkurtimisht ka folur për përmbajtjen e gazetës.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri