Gazeta10

A është Kurti njeri i Serbisë? Fatmir Limaj befason me përgjigje

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj është pyetur nga gazetari Kushtrim Sadiku se çfarë mendon për deklaratën e Haradinaj ku e ka quajtur kryeministrin Kurti njeri i Serbisë.

Limaj për këtë deklaratë tha se nuk ka informacion nëse Kurti është njeri i Serbisë dhe se nuk flet për një temë që nuk e di saktë, raporton Gazeta10.

“Besojë se mjaftueshëm ka folur zoti Haradinaj për atë temë, por unë nuk flasë sepse nuk kam informacione, dhe asnjëherë nuk jap deklarata që nuk i di, kohën e fundit nuk jam i interesuar as të flasë për Asociacionin sepse sipas meje kjo temë është konsumuar nga kjo Qeveri pasi po i dëgjon zërat jashtë saj”, tha ai në Politiko në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat