Gazeta10

Anija del mbi port në Skotlandë, lëndohen shumë persona (FOTO)

Shërbimet emergjente po merren me incidentin që ka shumë persona të lënduar, pasi një anije doli mbi portin detar në Edinburgh në Skotlandë, shkruan BBC, transmeton Gazeta10.

Shërbimi skotlandez ambulantiv tha se i ka dërguar pesë ambullanta, një ajrore dhe tre ekipe te tramuas, dhe një ekip special.

Por, BBC kupton se ka shumë të lënduar në këtë incident.

Anija 76 metra e lartë, e cila është pronë e bashkëthemeluesit të Microsoftit, Paul Allen u vendos në port për një periudhë të gjatë në vitin 2020 si rezultat i ‘sfidave operacionale’ gjatë pandemisë së Covid.

Para kësaj, kjo anije është përdorur për kërkime në thellësi të detit për anije të fundosura dhe varre të luftës në det./Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët