Gazeta10

Bulliqi viziton një fermer që ka mbjellur 26 hektarë luledielli: Rendimentet këtë vit janë të begata

Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka vizituar një fermer që mbjellë luledielli, i cili po ashtu mbjellë edhe grurë.

“Vizitë te fermeri Korab Sejdiu. Krahas të mbjellave me grurë, familja Sejdiu ka mbjellur edhe 26 hektarë me luledielli.  Kënaqësi të shohësh fermerë të vyeshëm si Korabi dhe familja e tij, të cilët me përkushtim të lartë e punojnë tokën”, shkroi Bulliqi në Facebook.

“Jemi të lumtur që rendimentet këtë vit janë të begata!”, tha tutje ai.

Me vizita të tilla, shkruan Bulliqi, “do të vazhdojmë edhe te fermerët tjerë”.

“Ndërkohë që, mbështetja jonë për fermerë të vyer do të jetë e vazhdueshme!”, shkroi Bulliqi.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë