Gazeta10

Çifti nga Mitrovica që s’i ndau as vdekja, mësimdhënësja ndahet nga jeta dy ditë pasi i vdiq burri

Pa u bërë dy ditë pasi i vdiq burri, mësimdhënësja nga Mitrovica, Vjollca Hasani, u nda sot nga jeta, raporton Sinjali.

Lajmin për vdekjen e saj e kanë dhënë familja, me ç’rast kanë njoftuar se varrimi i saj do të të bëhet sot në varrezat e qytetit, në Shipol.

“Me pikëllim te thelle ju njoftojmë se u nda nga ne edhe me e dashura e familjes, për tu bashku ne përjetësi me me te dashurit e saj” – ka shkruar një familjar i saj.

Ndërsa burri i saj, Murat Hasani, vdiq më 7 korrik, në moshën 84-vjeçare.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur