Gazeta10

Diplomati kosovar pas 13 vitesh në MPJ i thotë lamtumirë shërbimit diplomatik dhe Kosovës

Një diplomat i Kosovës që ka shërbyer për 13 vite në shërbimin diplomatik ka vendosur të largohet nga të dyja. Lajmin dhe lamtumirën ia kanë dhënë në Prishtinë kolegët e tij nga Ministria e Punëve të Jashtme.

Bëhet fjalë për diplomatin B.Nikoliqi i cili për 13 vite ka shërbyer në misione të ndryshme dhe në departamentet e MPJ-së.  

Një koleg i tij, Hamdi Reqica shkroi në rrjetet sociale se “një mbrëmje të tillë, kisha dashur ta mbaja në kujtime vetëm për njërën anë, atë të kënaqësisë, sepse vërtetë kaluam bukur, por jo edhe anën e mërzitshme të saj. Ajo anë ishte përshëndetja me kolegun tonë të dashur”.

Sipas tij, jeta është përplotë zhvillime duke e shtërnguar të lëshoj ministrinë e Jashtme, diplomacinë që e ka dashur shumë dhe të migroj, gjegjësisht të shndërrohet në „gërrnaç“ edhe pse me zemër e shpirt ka mbetur në mesin tonë.

Edhe kolegët e tjerë të pranishëm në darkën lamtumirëse i kanë uruar suksese.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri