Gazeta10

Diplomati kosovar pas 13 vitesh në MPJ i thotë lamtumirë shërbimit diplomatik dhe Kosovës

Një diplomat i Kosovës që ka shërbyer për 13 vite në shërbimin diplomatik ka vendosur të largohet nga të dyja. Lajmin dhe lamtumirën ia kanë dhënë në Prishtinë kolegët e tij nga Ministria e Punëve të Jashtme.

Bëhet fjalë për diplomatin B.Nikoliqi i cili për 13 vite ka shërbyer në misione të ndryshme dhe në departamentet e MPJ-së.  

Një koleg i tij, Hamdi Reqica shkroi në rrjetet sociale se “një mbrëmje të tillë, kisha dashur ta mbaja në kujtime vetëm për njërën anë, atë të kënaqësisë, sepse vërtetë kaluam bukur, por jo edhe anën e mërzitshme të saj. Ajo anë ishte përshëndetja me kolegun tonë të dashur”.

Sipas tij, jeta është përplotë zhvillime duke e shtërnguar të lëshoj ministrinë e Jashtme, diplomacinë që e ka dashur shumë dhe të migroj, gjegjësisht të shndërrohet në „gërrnaç“ edhe pse me zemër e shpirt ka mbetur në mesin tonë.

Edhe kolegët e tjerë të pranishëm në darkën lamtumirëse i kanë uruar suksese.

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë