Gazeta10

Egnatia shkruan historinë, shpallet kampion dhe konfirmon dominimin në Shqipëri

Egnatia ka arritur të shënojë fitore ndaj Partizanit me rezultat 1-0 në finalen e ‘Final four’ në Superligën e Shqipërisë, duke u shpallur kampion.

Skuadra nga Rogozhina arriti që të marr trofeun e dytë sezonal, pasi që javë më parë fitoi edhe Kupën e Shqipërisë.

Partizani e nisi takimin më mirë, duke shënau edhe gol me Archange Bintsouka, po gjytari i njohur anglez Antony Taylor anuloi golin, pasi kongolezi kishe luajtur më parë me dorë.

Në minutën e 35-të, Engatia mori epërsinë pas një aksioni model, ku Sebastjan Spahiu harkoi në zonë për ta gjetur turkun Melih Ibrahimoglu i cilin shënoi për 1-0.

Pjesa e parë nuk solli më diçka interesante edhe pse skuadrat tentuan.

Në pjesën e dytë, Egnatia dhe Partizani, kishin shumë raste të shënonin gola, por që rrjetat heshtën.

Egnatia në fund ishte ajo që festoi, duke fituar titullin e kampionit për herë të parë në histori të klubit. 

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur