Gazeta10

Erë e pazakontë në kabinë: Anulohet fluturimi i aeroplanit zviceran me 180 pasagjerë

Afër 180 pasagjerët, sa ishin aty, u bartën në një tjetër lidhje nëpërmjet Gjenevës. Do të arrijnë në destinacionin e tyre në Brindisi, nesër.

Të hënën, fluturimi i kompanisë ajrore zviceran Swiss (LX1722) nga Cyrihu për në qytetin port italian të Brindisit u desh të anulohej. Arsyeja për këtë ishte një erë e pazakontë që u zbulua në kabinë, thonë nga kompania Swiss për mediat zvicerane, transmeton albinfo.ch.

“Zbritja u zhvillua në orën 13:50 dhe u realizua pa tronditje. Pothuajse 180 pasagjerët, sa ishin në aeroplan u bartën në një tjetër lidhje nëpërmjet Gjenevës dhe do të arrijnë në destinacionin e tyre në Brindisi nesër”, thuhet në deklaratën e kompania ajrore, shkruan 20minuten.ch.

“Siç është e zakonshme në një rast të tillë, Swiss ofron shërbime shtesë mbështetëse si akomodimi në hotel, udhëtimet e nevojshme me taksi, ushqimet ose telefonatat deri në nisje”, vazhdon deklarata.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur