Gazeta10

FIFA shpall tre kandidaturat për trajnerin më të mirë të 2022

FIFA ka shpallur 3 finalistët e nominuar për çmimin e trajnerit më të mirë të FIFA-s për meshkuj.

Gara është shumë e fortë pasi mes kandidaturave është trajneri kampion i Champions League dhe Superkupës së Europës, Carlo Ancelotti dhe trajneri që mori Kupën e Botës në shtëpi, Lionel Scaloni.

Këta janë 3 finalistët:

Carlo Ancelotti (Itali / Real Madrid)

Pep Guardiola (Spanjë / Manchester City)

Lionel Scaloni (Argjentinë)

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë