Gazeta10

Florient Neziri, emri i ri i krenarisë shqiptare që trumfoi në “Ring of fire 17”

Florient Neziri është emri më i ri shqiptar që po shkëlqen në sportet luftarake.

Neziri triumfoi të shtunën e 18 nëntorit në turneun “Ring of Fire” që u mbajt në Mynih të Gjermanisë.

Kikboksieri i talentuar në Mynih triumfoi bindshëm ndaj kundërshtarit të tij gjerman, Martin Gentgen.

Pas fitores, Neziri për Kanal10 deklaroi se dha maksimumin e tij në këtë ballafaqim dhe këtë fitore ia dedikon familjes dhe shoqërisë.

Ka qenë një ndeshje e vështirë. Unë dhashë maksimumin në këtë ballafaqim dhe në fund arriti fitoren. Raundi i parë ishte paksa më i vështirë, por më pas dominova në të dy raundet e tjera. Në këtë përballje më ndihmuan shumë edhe këshillat nga trajneri im. Këtë fitore padyshim që ja dedikoj familjes sime e poashtu edhe shoqërisë që më ka përkrahur gjatë këtij rrugëtimi”, tha Neziri pas meçit.

Florient Neziri është pjesë e klubit “Figt Power Academy” me trajnerin Agron Kurtishi. Neziri padyshim që pritet të ketë një të ardhme të ndritur në sportet luftarake.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa