Gazeta10

Foto e rrallë e Hasan Prishtinës dhe Ahmet Zogut, miqtë që u kthyen në armiq

Gazetari dhe autori i emisionit Opinion në Shqipëri, Blendi Fevziu ka shpërndarë një foto të rrallë të Hasan Prishtinës dhe Ahmet Zogut, dikur miq e më vonë armiq të përbetuar.

Fotoja është shkrepur në Vjenë, më 1917.

“Të dy më pas do ishin deputetë, Kryeministra dhe deri armiq politikë. Hasan Prishtina u ndalua nga policia austriake për atentatin e dështuar ndaj Mbretit Zog në Vienë, ndërsa Zogu u akuzua për vrasjen e Hasan Prishtines në Selanik. Të dy bashkë i kanë sot monumentet në qendër të Tiranës” ka shkruar Fevziu.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit