Gazeta10

Gjendet shtetasi i huaj i cili kishte humbur në malet e Sharrit

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës përmes një komunikate ka bërë të ditur se në orët e vona të mbrëmjes së 8 qershorit kishte pranuar një thirrje emergjente nga një shtetas i huaj.

Gjatë një aktiviteti bjeshkatar në zonën e qendrës skitare të Brezovicës, shtetasi i huaj shkaku i errësirës kishte humbur orientimin.

Siç bëjnë të ditur nga ShKShMK, ekipi kishte bërë lokalizimin e personit që kishte mbetur i bllokuar në greminë ndër majën e Livadheve.Njoftohet poashtu se gjendja e tij shëndetësore ka qenë stabile.Të humburit i është dhëna ndihma e parë duke e ngrohur dhe ushqyer, pastaj është evakuar deri te patrulla e policisë në qendrën skitare të Brezovicës.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë