Gazeta10

Hamza për vrasjen në Pejë: Situata është alarmante dhe nuk ka kohë as për reagime e fjalë më

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza, ka reaguar pas vrasjes së një gruaje nga burri i saj në Pejë.

Hamza ka thënë se situata është alarmante dhe “nuk ka kohë as për reagime e fjalë më.”

Ai ka kërkuar që të veprohet nga institucionet që të krijohen mekaniza për mbrojtjen e grave dhe hartimi i një strategjie.

“Situata është alarmante dhe nuk ka kohë as për reagime e fjalë më! Koha për veprime të menjëherëshme institucionale, shtetërore e shoqërore! Të krijohen mekanizma për mbrojtjen grave e parandalimin e këtyre rasteve të tmerrshme dhe të bashkëpunohet me të gjithë ekspertët e organizatat relevante për hartimin e një strategjie!” – ka shkruar ai në Facebook.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë