Gazeta10

Hapet dyqani i parë social në Prishtinë

Është hapur në Prishtinë dyqani i parë social. Lajmin e ka kumtuar drejtoresha për Mirëqenie Sociale në Komunën e Prishtinës, Adelinë Sahiti.

“Hapet dyqani social”, shkroi ajo në Facebook.

“Përpjekjet tona të përbashkëta me shoqatën “Bereqeti”, për hapjen e dyqanit të parë social në Kryeqyteti Prishtina u realizuan sot”, shkroi tutje Sahiti.

Sahiti tha se “qytetarët në nevojë nga sot kanë një derë të sigurt për tu furnizu në baza mujore me produkte ushqimore e higjenike!”.

“Vazhdojmë tutje”, shkroi Sahiti.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej