Gazeta10

Hiqet një ‘kafeteri ilegale’ në Mitrovicë të Veriut, njoftimi i komunës: Vazhdojmë edhe ditëve në vijim

Komuna e Mitrovicës së Veriut e udhëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se kanë hequr një objekt – ‘kafiteri ilegale’ – nga një hapësirë publike teksa kanë njoftuar se “edhe ditëve në vijim” do të vazhdojnë me të njëjtat veprime për raste të njëjta.

“Sot ka përfunduar puna për largimin e kafiterisë e cila ndër vite ka zhvilluar aktivitetin ilegalisht dhe pa u ndërmarrë asnjë veprim nga zyrtarët e inspektoratit të qeverisjes së kaluar”, ka shkruar Komuna e Mitrovicës së Veriut.

Në postim ka bashkëngjitur dy fotografi – njëra me gjendjen para, tjetra pas.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre