Gazeta10

Hoxhaj darkon me ambasadoren e Izraelit, thumbon vendet mos njohëse të BE-së

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj ka postuar darkën me ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Ajo Duke e ngritur në qiell njohjen nga ky shtet, ai ka thumbuar tërthorazi vonesat në mosnjohjen e Kosovës nga pesëshja evropiane.

“Në Prishtinë, për darkë me ambasadoren e Izraelit në Kosovë, znj. Tamar Ziv! Magjia dhe pesha e njohjes së Izraelit ndaj Kosovës është një përkujtues kolosal mbi paqëndrueshmërinë e hamendësimeve të 5 vendeve të BE-së, që ende nuk po marrin vendim ta ndjekin shembullin e Izraelit, nëse tashmë nuk e kanë ndjekur shembullin e Evropës” ka shkruar ai në Facebook. 

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri