Gazeta10

Hoxhaj darkon me ambasadoren e Izraelit, thumbon vendet mos njohëse të BE-së

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj ka postuar darkën me ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Ajo Duke e ngritur në qiell njohjen nga ky shtet, ai ka thumbuar tërthorazi vonesat në mosnjohjen e Kosovës nga pesëshja evropiane.

“Në Prishtinë, për darkë me ambasadoren e Izraelit në Kosovë, znj. Tamar Ziv! Magjia dhe pesha e njohjes së Izraelit ndaj Kosovës është një përkujtues kolosal mbi paqëndrueshmërinë e hamendësimeve të 5 vendeve të BE-së, që ende nuk po marrin vendim ta ndjekin shembullin e Izraelit, nëse tashmë nuk e kanë ndjekur shembullin e Evropës” ka shkruar ai në Facebook. 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë