Gazeta10

 “I çmendi serbët”- Gazeta kroate shkruan për tatuazhin e Dakut dedikuar Agim Ramadanit

Gjatë natës së djeshmë  është zhvilluar ndeshja në mes Shqipërisë dhe Polonisë, ku Shqipëria mposhti Poloninë me rezultat 2:0.

Kuqezinjtë kaluan në avantazh në minutën e 37-të me golin e Jasir Asanit dhe Mirlind Daku që konfirmoi fitoren e vendasve në minutën e 62-të ndeshjen.

Daku menjëherë pas shënimit të golit mori një karton të verdhë për heqjen e fanellës pas festimit të golit të tij.

Pas heqjës së fanellës në shpinë i është vërejtur një tatuazh që ishte dedikim për heroin e Kosovës, Agim Ramadanin.

Gazeta e madhe kroate “Index.hr” ka shkruar në lidhje me këtë tatuazh të Dakut, i cili sipas tyre, ka ‘çmendur’ serbët.

“Daku ka një tatuazh në shpinë të heroit Agim Ramadani – Katana, komandantit shqiptar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Pranë tatuazhit është shkruar Katana 138. Agim Ramadani ra dëshmor në Koshare në vitin 1999 dhe sot me emrin e tij mban edhe rruga kryesore në Prishtinë” – ka shkruar mediumi kroat,transmeton Gazeta10.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri