Gazeta10

Iryna Synelnyk: Kosova një shtet i vogël, por me zemër të madhe

Gazetarja nga Ukraina që po jeton në Kosovë, Iryna Synelnyk vizitën e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky  në Tiranë e ka quajtur historike.

Ajo ka thënë se është ndier krenare për mbështetjen që Ukraina ka marrë nga ky Samit.

Në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10, Synelnyk ka folur edhe për jetën e saj në Kosovë, raporton gazeta10.

Ajo  ka thënë se kanë hasur në një mbështetje të madhe si nga qytetarët ashtu edhe nga institucionet.

“Në një material që kam shkuar e kam theksuar se Kosova është një shtet i vogël, por me zemër të madhe”, ka thënë ajo. /Gazeta10/

Deklaratën e saj të plotë e gjeni me poshtë:

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur