Gazeta10

Ish konsulli i Kosovës propozon plisa për djem në shkolla, nuk deklarohet për shamiat

Ish Konsulli i Kosovës në Kanada, Donat Syla ka dhënë një propozim interesant rreth debatit të fundit në Kosovë për bartjen ose jo të shamiave në shkolla, raporton Gazeta10.

Në një postim në Facebook, ai ka thënë se “nuk duhet harruar asnjëherë se identiteti i shqiptarëve është suprareligjioz”.

“Çfarëdo përpjekje nga katolikë, ortodoks, musliman, protestant, budist, ateist, deist për të deformuar këtë konfigurim identitar tonin, është duke provuar para se gjithë ta sulmojë palcën e shqiptarësisë sonë” ka shkruar ai.

Ai ka propzuar që të gjithë fëmijët (djem) në shkolla fillore të kenë obligative ta vendosin plisin duke marrë shembull nga hebrenjtë për ta mbajtur plisin me fanatizëm. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë