Gazeta10

Ish-Ministri i Punëve të Brendshme, Hoxha: Minimumi i dënimit të spiunazhit është 5 vite

Në një aksion të institucioneve të sigurisë së Kosovës ku janë të përfshirë Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI), Prokuroria Speciale dhe Policia, janë ndaluar dy persona të nacionalitet shqiptar si të dyshuar për veprën penale-spiunazhë.

Ish-Ministri i Punëve të Brendshme, Valdet Hoxha në emisionin ‘Raporti’ në Kanal10 ka  komentuar arrestimin e dy personave të dyshuar për spiunazhë.

Sipas tij, nëse vërtetohen akuzat dënimi minimal për spiunazh është 5 vite, raporton gazeta10.

“E rëndësishme është që duhet të këtë një proces transparent dhe sistemi penal në Republikën e Kosovës është sistem akuzator që do të thotë se prokurori duhet të vërtetojë akuzën se ekziston si e tillë. Në këtë fazë ata janë të pafajshmë derisa të verëtëohet e kundërta”, ka thënë Hoxha. /Gazeta10/

Deklaratën e tij për këtë temë e gjeni me poshtë:

NË FOKUS

arlind-gashi1
Rast i rëndë: U godit nga vetura në parkingun e një pompe, zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit
Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare