Gazeta10

“Iyi geceler abi!”, Turqia eliminohet nga Euro 2024 – Holanda në gjysmëfinale

Ishin turqit që shënuan gol të parët në takimin që u zhvillua në Berlin. Golin e shënoi mbrojtësi, Samet Akaydin.

Në pjesën e dytë, Holanda luajti më mirë dhe arriti të shënonte dy gola.

Fillimisht për 1:1 shënoi mbrojtësi, De Vrij dhe më pas për 2:1, golashënuesi më i mirë momentalisht në Euro 2024, Cody Gakpo.

Kujtojmë që në gjysmëfinale, Holanda do të luaj ndaj Anglisë – e cila eliminoi sot Zvicrën pas penalltive.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur