Gazeta10

KB Trepça organizon turneun kualifikues të FIBA Europe Cup

KB Trepça ka njoftuar të mërkurën se ka fituar të drejtën e turneut kualifikues të FIBA Europe Cup, i cili do të mbahet muajin e ardhshëm në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.

Ndeshjet e njërit prej grupeve të këtij turneu kualifikues do të zhvillohen prej 27 deri më 30 shtator.

Trepça që për herë të parë paraqitet në garat e FIBA, është pjesë e grupit së bashku me Gottingenin e Gjermanisë, AEK Larnacan e Qipros dhe ekipin nga Islanda, Thor Thorlakshofn, Sportingun e Portugalisë dhe Antwerpin e Belgjikës.

Ndeshjen çerekfinale të grupit, Trepça e luan me Gottingenin më 27 shtator, ndërsa dueli tjeyër do të luhet në të njëjtën ditë ndërmjet AEK Larnacas dhe Thorit. Fituesit e këtyre dy ndeshjeve, më 28 shtator do të përballen me Sportingun e Portugalisë, përkatësisht Antwerpin e Belgjikës në gjysmëfinale. Ndërsa, ndeshja finale që përcakton ekipin që do të kualifikohet në fazën e grupeve të FIBA Europe Cup, do të luhet më 30 shtator.

“Është organizim i madh në debutimin tonë në skenën evropiane. Por sfidat na rritin. Shpresojmë të dëshmohemi si nikoqir shembullor dhe për Trepçën të dëgjohet në shumë vende evropiane”, ka shkruar Trepça në njoftim.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit