Gazeta10

“Këtu jemi – Brigada e Veriut” – mbushen me grafite serbisht rrugët në veri të Mitrovicës

Teksa takimet mes Kurtit e Vuçiq po vazhdojnë në Bruksel, dhjetëra grafite në gjuhën serbe kanë mbushur rrugët në veri të vendit. “Këtu jemi, mos u bezdisni – Brigada e Veriut” ” Jemi në pritje” shkruan në disa prej tyre që i ka siguruar Gazeta 10. 

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?