Gazeta10

Kurti bën homazhe pranë arkivolit të Rexhep Ferrit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe pranë arkivolit të akademik Rexhep Ferri, pas akademisë përkujtimore që u mbajt për nderë jetës dhe veprës tij disa dekadëshe.

Kreu i ekzekutivit dhe shumë miq e bashkëpunëtorë të akademik Ferrit e kanë vlerësuar lartë jetën dhe veprën e tij, duke thënë se ai do të kujtohet edhe nga brezat që do të vijnë.

Akademik Ferri vdiq të enjten moshën 86-vjeçare. Varrimi i tij bëhet sot në varrezat e Prishtinës.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë