Gazeta10

Kurti nesër mbledh kabinetin qeveritar, 21 pika në rend të ditës

Nesër në ora 11:00 do të mbahet mbledhja e 145-të e Qeverisë së Kosovës.

Albin Kurti dhe ministrat e kabinetit të tij do të shqyrtojnë në këtë mbledhje 21 pika të rendit të ditës.

Qeveria e Kosovës nesër do të shqyrtojë Projektligjin për Ratifkimin e Traktatit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Danimarkës për shfrytëzimin e Institucionit Korrektues në Gjilan me qëllim të ekzekutimit të dënimeve daneze.

“Të burgosurit e rrezikshëm”, çfarë thuhet në marrëveshjen Kosovë – Danimarkë për burgjet?

Po ashtu, në këtë mbledhje do të shyrtohet projektligji për Fondin Sovran.

Kabineti qeveritar nesër do të shyrtojë edhe propozim vendimin përfundimtar për shpronësim për interes publik të pronave të palujtshme të cilat preken nga realizimi i Projektit për zgjerimin e mihjes spërfaqësore për eksploatim të thëngjilli për prodhim të energjisë elektrike për nevoja të KEK.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë