Gazeta10

Kurti paralajmëroi për riorganizim të grupit të Radoiçiqit, Gashi: Të mos krijojmë panik

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka folur për deklaratën e kryeministrit Albin Kurti për riorganizimin e grupit të Radoiçiqit.

Ai tha se duhet pasur kujdes që të mos krijohet panik pa nevojë.

“Sa i përketë deklaratave të kryeministrit Kurti lidhur me sigurinë, duhet të jemi të kujdesshëm për mënyrën se si deklarohemi dhe të mos krijojmë panikë pa nevojë. Uroj që të mos jetë një deklaratë e tentimit popullsitë të frikësimit të popullatës së Kosovës në mënyrë që të mbajë të mobilizuar për interesa partiake e politike”, është shprehur ai.

Ai gjithashtu foli edhe për vizitën e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, duke e quajtur si vizitë jashtëzakonisht të rëndësishme.

“Mendoj se është një vizitë jashtëzakonisht e rëndësishme, z. Stoltenberg si sekretar i NATO-s dhe mendoj që është një mesazh i cili dërgohet se NATO-ja është prezente në rajon dhe garanton siguri”, është shprehur tutje ai.

NË FOKUS

gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
liridonaa
Familja e Naim Murselit anulon të pamën për Liridona Murselin