Gazeta10

Liga e Kosovës ngritet në renditjen botërore të futbollit, pas fitores së Ballkanit

Fitorja e mbrëmshme e KF Ballkanit ndaj Shkupit, ka ngritur edhe renditjen e cilësisë së ligës së futbollit të Kosovës ndërkombëtarisht.

Sipas faqes së UEFA Calculator, Kosova tani është në pozitën e 33 të renditjes, duke prirë shumë para fqinjë ballkanas.

Shqipëria është në pozitën 49, Maqedonia 52 dhe Mali i Zi 54.

Me fitoren eventuale ndaj Shkupit në kthim, skuadra therandase do të kalojë në fazën e grupe ku gjatë shortit mund të ketë rastin të luaj me gjigand botëror të futbollit.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur