Gazeta10

Lushtaku: Turqia e njoftoi Qeverinë Kurti se blerja e dronëve erdhi falë respektit ndaj Thaçit

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka deklaruar të enjten se blerja e dronëve Bayraktar TB-2 nga Turqia është lajm i mrekullueshëm.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka bërë të ditur se sa dronë janë blerë nga Kosova dhe as buxhetin e ndarë për ta.

Megjithatë, Lushtaku u shpreh se Kurti përsëri po gënjen dhe dezinformon opinionin publik.

Sipas tij, “ai nuk ka aftësi për asgjë tjetër, përveç se të gënjej dhe të bëjë propagandë”.

“Kësaj here, këtë e dëshmoi duke u thirrur në raporte të mira me Presidentin Erdogan, të cilin vite më parë e kishte krahasuar me Putinin e Vuçiçin. Për Turqinë kjo ka qenë dhe mbetet e papranueshme”, shkroi ai në Facebook.

Lushtaku pretendon se Turqia ka njoftuar Qeverinë e Kosovës, se blerja e dronëve është bërë e mundur vetëm falë raportit dhe respektit ndaj ish-presidentit, Hashim Thaçi.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?