Gazeta10

Matoshi: “Open Ballkan-it” të Ramës dhe Vuçiqit po i vihet dryri

Analisti Halil Matoshi në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadiku”, që po mbahet live nga Ohri i Maqedonisë së Veriut, para gazetarit Kushtrim Sadiku ka komentuar edhe pozicionin e Kryeministrit Rama në raport me takimin e nesërm Kurti-Vuçiq duke thënë se Rama ka qenë i përfshirë ma herët por edhe nuk e di se çka ka me ba me atë “Open Ballkan-in” e tij dhe Vuçiqit.

 “Unë po shoh se “Open Ballkan-it” po i vihet dryri dhe po fillon një epokë krejtësisht tjetër, në bazë të vullnetit të të gjithëve dhe jo në bazë të vullnetit të më të fuqishmeve apo atyre që thirren si të tillë”, ka thënë Matoshi.

Ai në fund ka thënë se me rëndesi për Kosovën është që po përfshihet Amerika dhe më pak kanë mundësi të tjerët. /Gazeta10/  

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë