Gazeta10

Ministri i jashtëm turk: Lufta jonë kundër islamofobisë do të vazhdojë

Në mesazhin e tij në Ditën Ndërkombëtare Kundër Islamofobisë, Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, përmes një postimi në Twitter ka deklaruar se do të vazhdojnë luftën e tyre të vendosur kundër të gjitha llojeve të krimeve të urrejtjes.

 “Sot është “Dita Ndërkombëtare Kundër Islamofobisë”. Në këtë periudhë të sulmeve në rritje kundër fesë së paqes, Islamit, lufta jonë e vendosur kundër të gjitha llojeve të krimeve të urrejtjes do të vazhdojë. Në Ditën Ndërkombëtare për Luftimin e islamofobisë, ne përsërisim vendosmërinë tonë për të luftuar të gjitha krimet e urrejtjes”, shkroi kryediplomati turk.

Në mesazhin e tij ai bashkangjiti fotografinë e xhamisë Nur, e cila ishte objektiv i një sulmi terrorist në Zelandën e Re, më 15 mars 2019. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë