Gazeta10

“Moment historik për Kosovën”, Prindoni shfaqet i kënaqur me me vizitën e Osmanit në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar në ShBA, ku po mbahet samiti i përvitshëm i NATO-s.

Në lidhje me këtë vizitë, ka shkruar edhe bashkëshorti i Osmanit, Prindon Sadriu. Në profilin e tij në “X”, Sadriu nuk është përmbajtur nga gëzimi.

Zotëriu i Parë ka vlerësuar se kjo vizitë e presidentes Osmani është historike.

“HISTORIKE! Për herë të parë, Kosova merr pjesë në një ngjarje të samitit të NATO-s në nivelin më të lartë të përfaqësimit, atë të Kreut të Shtetit.

Presidentja e Kosovës do të marrë pjesë në një ngjarje të NATO-s, duke shënuar një moment historik për vendin tonë” – ka shkruar ai.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur