Gazeta10

NATO me standarde të dyfishta: PO flamurit serb, JO atij të Kosovës në sallën e konferencave

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg i dha mbështetje kryeministrit Albin Kurti për sovranitetin e Kosovës, por vazhdon t’i refuzoj simbolet e shtetit.

NATO, qëndrimin neutral ndaj Kosovës, e manifestoi edhe në konferencën e përbashkët për shtyp Stoltenberg-Kurti, duke mos e vendosur flamurin e Kosovës por vetëm atë të Aleancës Veriatlantike, raporton Gazeta10.

Por vetëm dy orë më herët, në po të njëjtën sallë të konferencës, pamja ishte tjetër. Në konferencën me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, prezent ishte edhe flamuri i Serbisë.

Të njëjtën qasje NATO e manifestoi edhe në njoftimet për media, ku Kurtit i referohet me emër e mbiemër, por pa e përmendur titullin e tij si kryeministër. /Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë