Gazeta10

Ndalimi i shqiponjës nga Specialja, Berisha: Kjo gjykatë nuk e ka për synim drejtësinë

Anëtari i Kryesisë së Nismës, Zafir Berisha, ka kritikuar ashpër Gjykatën Speciale, e cila dje nuk ka lejuar që Jakup Krasniqi të paraqitet në seancë me një kollare me shqiponjë.

Ai ka bërë me dije se kjo e vërteton se Specialja nuk e ka për synim drejtësinë.

Në profilin e tij në “Facebook”, Berisha ka shkruar se kjo gjykatë është sponzorizuar nga Serbia dhe Rusia me argatët e tyre në Kosovë.

“Fakti që shqiponja në kolleren e Jakup Krasniqit i pengon Gjykatës në Hagë, vetëm sa e vërteton dyshimin se kjo gjykat e sponzorizue nga Serbia dhe Rusia me argatët e tyre në Kosovë të cilët janë strehu nën ombrellën e regjimit aktual, nuk e kanë synim drejtësin, por kanë qëllim luftën kundër identitetit shqiptarë të cilën me kranari e ka bartur dhe është identifikuar UÇK-së. Çdo gjë pritet vetëm drejtësi nuk pritet nga një gjykatë që i pengon shqiponja!”, ka shkruar Berisha.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur