Gazeta10

Ndeshja e barazhit: Liria dhe Ulpiana sfidojnë njëra-tjetrën

Liria dhe Ulpiana do të sfidojnë njëra-tjetrën, në ndeshjen e cila luhet në kuadër të gjysmëfinales së play-offit në Ligën e Parë.

Dy skuadrat përfunduan të dytat në grupet e tyre respective, andaj përballën në këtë ndeshje.

Liria përfundoi e dyta në grupin A të Ligës së Parë, 3 pikë më pak se vendi i parë Feronikeli ’74.

Në anën tjetër, në pozitën e njejtë përfundoi edhe Ulpiana, e cila në 27 ndeshje kishte grumbulluar 53 pikë, 6 më pak se Fushë-Kosova e cila siguroi plasmanin në Superligë direkt.

Liria edhe sezonin e kaluar arriti në finale të barazhit, duke u përballur me klubin e Malishevës, mirëpo u mposht me penalti.

Ndërsa, Ulpiana, sezonin e kaluar ishte pjesë e Superligës, mirëpo nuk arriti të siguronte mbijetesën, duke përfunduar e 9-ta në tabelë.

Fituesi i kësaj ndeshje luan në barazh ndaj një skuadre nga Superliga, që në këtë rast mund të jetë Ferizaj ose Trepça ’89. Kjo ndeshje luhet të shtunën e 27 majit dhe fillon nga ora 15:00

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën