Gazeta10

Ndodhë në Shqipëri: E futën në burg 8 ditë pasi lindi foshnjën, Gjykata e Apelit e liron nga burgu

Gjykata e Apelit pezulloi sot ekzekutimin e vendimit me burg duke lënë të lirë nënën lehonë, Diana Bahçja, e cila u arrestua 8 ditë pasi solli në jetë foshnjën e saj.

Gjatë seancës gjyqësore, prokurori Endrit Bimi është shprehur se, është dakord që të revokojë akuzën ndaj nënës lehonë, nëse do të paguhet gjoba prej 250 mijë lekësh.

Pasi avokati i nënës lehonë ka deklaruar se do të gjejë lekët për paguar gjobën prej 250 mijë lekësh, prokurori Endrit Bimi i ka kërkuar gjykatës që të lirojë nënën lehonë dhe t’i japë kohë që të paguajë gjobën.

Nëna lehonë u lirua nga qelia me vendim të gjyqtarit Ardit Mustafaj, me kushtin për të paguar gjobën. Seanca e ardhshme u la për më 14 prill, ora 10:00, raporton Atsh.

Në një prononcim për mediet, pas marrjes së vendimit, avokati i Diana Bahçjes, u shpreh se, gjobën e mbetur do ta shlyejnë njerëzit e ndryshëm që janë vetofruar për ta ndihmuar nënën lehonë në mënyrë që të kthehet te fëmija. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë