Gazeta10

“Nëse nuk kalohet faza e dytë, më të vërtet del deshtim”- Canaj për votimin e Kosovës për KiE

Kosova dhe Serbia kanë nisur një ‘luftë’ diplomatike rreth anëtarësimit të Kosovës në Këshillin Evropian.

Kosova është optimiste se të martën (nesër) do të marrë dritën jeshile për pranim në Këshill të Evropës.

Ish-diplomati Blerim Camaj, ka thënë se pritet të shihet nëse Maqedonia e Veriut ka ndërruar qëndrim për anëtarësimin e Kosovës në KiE pas përfshirjes së Albin Kurtit në zgjedhjet në këtë shtet, raporton gazeta10.

Në emsionin, ‘Politiko’ në Kanal10, Canaj e ka quajtur dështim nëse nuk arrihet të kalohet faza e dytë e votimit për anëtaërim në Këshillin e Evropës.

“Nëse nuk kalohet faza e dytë, më të vërtet del deshtim”, ka thënë ish-diplomati Canaj.

Ai ka thënë se nuk duhe të presim që punët tona t’i përfundojnë aleatët. /Gazeta10/

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë