Gazeta10

Ngjarjet që shënojnë ditën sot

Në kalendarin e aktiviteteve të paralajmëruar për sot, janë disa ngjarje në komuna.

Komuna e Mitrovicës organizon ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të komunës dhe Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” në Hotel Palace, Mitrovicë, ora 10:00/

Shënohet Dita e Rinisë në Ferizaj (Restaurant “Bifurkacioni, ora 10:00).

Mbahet ceremonia solmene e vënies së gurëthemelit të ndërtesës së QKMF tek ish objekti i KRU “Mitrovica” në qytetin e Mitrovicës nga ora 12).

Festivali veror Beerfest Kosova ’22 rikthehet sonte dhe me 20, 21 gusht do të mbahet në parkingun e Pallatit të Rinisë në Prishtinë.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri