Gazeta10

Njohësi i marrëdhënieve ndërkombëtare: Ka gjasa të ketë një marrëveshje edhe sot

Njohësi i marrëdhënieve ndërkombëtare Sebi Bytyqi, në emisionin “Speciale” në Kanal10 ka dhënë edhe pritjen e tij sa i përket takimit Kurti – Vuciq.

Sipas tij ka gjasa të shtyhet data e këtij takimi, por nëse vazhdon takimi deri në orët e vona atëherë mund të ketë një marrëveshje edhe sot.

“Ka gjasa përshkak të volumit të madh të shtyhet data e takimit, por nëse vazhdon takimi deri në orët e vona nëse kanë kohë palët t’i diskutojnë të gjitha cështjet athëherë mujnd të ketë marrëveshje edhe sot”, tha Bytyqi.

Sipas tij mund të mos ketë një ceremoni formale të nënshkrimit por mund të ketë një kordinim mes të dyja palëve./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit