Gazeta10

Pahor në pritje për t’u bërë bërë emisar, vrapon në maratonën 21 kilometërshe

Ish-kryeministri slloven, Borut Pahor, i cili edhe zyrtarisht ka paraqitur aplikimin e tij për të zëvendësuar emisarin sllovak, Miroslav Lajcak, në negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, ka njoftuar për pjesëmarrjen e tij në një maratonë vrapimi 21 kilometërshe.

Duket që Pahor po “përgatitet” fizikisht meqë synon t’i futet maratonës së gjatë të Dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur