Gazeta10

Pensionistët obligohen të paraqiten fizikisht në zyrat e pensionistëve deri më 12 gusht

Pensionistëve u kanë mbetur edhe dy ditë kohë për t’u paraqitur te Zyra e Pensioneve në mënyrë që ta vazhdojnë skemën pensionale. Mirëpo, ata vazhdimisht po e kundërshtojnë një procedurë të tillë, pasi që sipas tyre po është e mundimshme, madje edhe poshtëruese.  

Nga shoqata e Pensionistëve, kanë kërkuar të shtohen zyret dhe t’iu sigurohet transporti. Megjithatë, nga Ministria e Financave, kanë paralajmëruar pezullim nga pagesa, për ata që nuk i kryejnë procedurat e kërkuara./Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri