Gazeta10

Presidenti shqiptar refuzoi takimin, flasin nga LDK-ja për Gazetën 10: Qasje e pazakontë

Lidhja Dermokratike e Kosovës ka shprehur keqardhje për refuzimin e takimit nga Presidenti shqiptar, Bajram Begaj i cili aktualisht është duke qëndruar në vend në një vizitë zyrtare dy ditore, shkruan Gazeta10.

Në një përgjigje për Gazetën10, zëdhënësja politike e kësaj partie, Sibel Halimi ka thënë se Presidenti Begaj është i vetmi nga krerët shtetërorë të Shqipërisë që refuzon një takim të tillë më zyrtarë të kësaj partie.

“Për dallim nga krerët insitucional paraprak të Shqipërisë, Presidentët e shkuar, Kryeminisrin e tanishëm, e të tjerë kryeministra paraprak, Presidenti Begaj ka refuzuar të takojë LDK-në në selinë qëndrore të saj”, tha Halimi për Gazetën10.

Halimi madje e ka quajtur edhe mundësi të humbur takimin me të parin e Shqipërisë.

Ndonëse nuk e kuptojmë refuzimin e tillë dhe shprehim njëkohësisht habinë për një qasje të pazakontë, konsiderojmë si mundësi të humbur takimin me Presidentin Begaj; të cilit i urojmë suksese në përfaqësimin më dinjitoz të Republikës së Shqipërisë. LDK ka selinë e vet dhe ajo mbetet e hapur për çdo zyrtar të shtetit shqiptar – siç ka qenë përherë”, ka shtuar Halimi për Gazetën10.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë