Gazeta10

Qeni endacak sulmon një grua në Prishtinë, përfundon në spital – FOTO

Rreziku nga qentë endacakë vazhdon të jetë prezent në kryeqytet dhe jo vetëm.

Nga sulmi i tyre ka pësuar së fundi një grua në rrugën ‘Vellusha’ në Prishtinë.

Djali i saj ka denoncuar rastin nëpërmjet postimeve në rrjete sociale, teksa ka publikuar edhe pamje nga lëndimet që mori nëna e tij.

“Sot, një qen endacak e paska kafshu nanën teme në zemër të qytetit, më saktësisht në rrugën Vellusha, Prishtinë.

Me këtë rast deshta me falënderu kryetarin Perparim Rama dhe Kryeqyteti Prishtina për punën dhe angazhimin e tyre”, shkroi ai.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë