Gazeta10

Selmanaj: Kosova në duar të padijshmëve me agjendë anti-Kosovë

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka kritikuar qasjen e kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentes, Vjosa Osmani ndaj situatës në veri.

Selmanaj tha se kjo qasje tregon haptazi që Kosova është në duar të aventurierëve, të padijshmëve dhe politikanëve me agjendë anti Kosovë.

“Kosova pa zot shtëpie. Situata në veri dhe qasja e binomit Kurti&Osmani, shpërfaqi hapatazi se vendi ynë është në duar të aventurierëve, të padijshmëve dhe politikanëve me agjendë anti Kosovë!”, ka shkruar Selmanaj në Facebook.

“Nga ta kot kërkojm maturi e pragmatizëm, kot kërkojm qasje racionale, kot kërkojm të kujdesen për marrëdhëniet me aleatët tanë strategjikë, nga ta kot kërkojm edhe mbrojtje të interesave kombëtare.”, shtoi ai.

Tutje ai tha se “kur padituria dhe agjenda e mbrapsht bëhen bashkë, atëherë rezulltati është i tmerrshëm dhe me pasoja shumë të rënda për vendin.”

Deputeti opozitartha se “të tillët” duhet të largoheshin jo vetëm nga udhëheqja e institucioneve por edhe nga politika.

“Të tillët, jo që duhet rrëzuar nga qeveria dhe udhëheqja e institucioneve publike, por duhet larguar përgjithmonë nga politika.”, tha ai.

“Po i lam të vazhdojnë, do na mallkoj historia dhe gjeneratat pas nesh!”, përfundoi ai.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë