Gazeta10

“Slava Ukraini” – mirëseardhja e policit në Aeroportin e Prishtinës që e befasoi qytetaren ukrainase

Përvoja e pazakontë e një qytetare ukrainase,Jeanne Dovhych në Aeroportin e Prishtinës e  ka nxitur atë të shkruaj në Twitter.

Në një postim ajo shprehet e befsuar me mikëpritjen dhe reagimin e policit kufitare kur kishte mësuar që ajo është nga Ukraina.

“Slava Ukraini” citon ajo fjalët e policit Kosovar në pikën e kontrollit të pasaportave.

“A është hera e parë në Kosovë?” – më pyeti polici kufitar në Aeroportin e Prishtinës. Po, kjo është hera e parë. “Slava Ukraini!” tha burri duke ma kthyer pasaportën me një vulë hyrëse. Ukraina ende nuk e ka njohur Kosovën, por vizat për ukrainaisat janë hequr” ka shkruar një qytetare ukrainase. / Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)