Gazeta10

​Sot vendoset titulli i kampionit në Shqipëri

Do të zhvillohet sot xhiro e 36-të dhe e fundit e kampionatit shqiptar të futbollit ku edhe do të vendoset se kush do të shpallet kampion.

Partizani dhe Tirana janë në luftë kokë më kokë për epitetin e më të mirit pasi momentalisht ndajnë kreun e tabelës me nga 64 pikë pas 35 xhirove të zhvilluara.

Partizani e pret në shtëpi Teutën e vendit të katërt në një sfidë që parashihet të jetë mjaftë e vështirë, kurse Tirana luan në udhëtim ndaj Erzenit, një ndeshje kjo që parashikohet më e lehtë së paku në letër.

Të dy ndeshjet nisin nga ora 16:00 dhe kampioni i ri i Kategorisë Superiore nuk do të dihet deri në fund të dy ndeshjeve.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë