Gazeta10

Sulmuesi i Liverpoolit nuk përmbahet, rrahet me tifozë pas ndeshjes Uruguai – Kolumbi

Kombëtarja e Kolumbisë ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Uruguait në ndeshjen gjysmëfinale të Copa America.

Kjo fitore e kolumbianëve ka trazuar shumë tifozët dhe lojtarët e skuadrës së Uruguait që u përfshinë në një incident.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Lerma në minutën e 39-të.

Pas përfundimit të ndeshjes, sulmuesi i Liverpoolit, Darwin Nunez shkoi në tribuna për t’i takuar familjarët e tij, por që kjo përfundoi keq, pas ofendimeve që pranoi nga tifozët kundërshtar.

Nunez filloi përleshjen me grushte me disa tifozë kolumbian, ku lojtarët e tjerë vrapuan për ta ndaluar atë.

Kujtojmë se Kolumbia pas një kohe të gjatë siguron finalen e Copa America dhe më 15 korrik luajnë ndaj Argjentinës.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë