Gazeta10

Sveçla i VV-së: Beqiri u arrestua për shak se refuzoi të paguante hyrjen për të shikuar ndeshjen në shesh

Është raportuar për arrestimin e Arianit Beqirit, ish-asistenti i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Pas kësaj ka reaguar Gëzim Sveçla, shefi i asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës.

Ai ka thënë se Beqiri u arresuta pasi ka refuzuar të bëjë pagesën për të hyrë në hapësirën publike ku po shfaqet sonte ndeshja Shqipëri vs Spanjë në kuadër të fazës së grupeve të EURO 2024.

Për këtë, Sveçla ka kritikuar kryetarin e Prishtinës Përparim Rama, për mënyrën sesi po e trajton pronën publike.

“Asambleisti i Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Arianit Beqiri u arrestua në sheshin e Prishtinës sepse refuzoj të paguaj hyrjen në hapësirën publike ku po shfaqen ndeshjet e futbollit.  Për uzurpimin e hapësirave publike të qytetarëve fajtor është Përparim Rama dhe partia e tij, për dhunën e shfaqur nga polici i cili e godet me shkelm  Ariantin, duhet të merret Inspektorati Policor”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur