Gazeta10

Thuram afër largimit nga Interi

Oferta stratosferike ka arritur, Marcus Thuram largohet nga Interi.

Marcus Thuram është njeri nga sulmuesit më të përfolur për momentin, falë paraqitjeve mbreslënëse me Interin.

Francezi iu bashkua zikaltërve në verë me parametra zero dhe në 21 ndeshje të luajtura ka realizuar 7 gola si dhe 10 asistime.

Falë paraqitjeve të mira çmimi i Thuram në treg ka kapur shifrën e 70 milionë eurove dhe një skuadër angleze është e gatshme ta paguaj për ta transferuar francezin në verë.

Calciomercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Manchester United synon transferimin e Thuram në merkaton e verës dhe Djajtë e Kuq janë të gatshëm të ofrojnë 70 milionë euro për kartonin e francezit.

Mbetet ta shohim nëse Inter do të heq dorë nga Thuram pas vetëm një sezoni.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë