Gazeta10

Ukrainasja e takon në Prizren Kurtin, kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë nga Twitteri i saj një tjetër moment. Këtë radhë nga Prizreni, ku po merr pjesë në Dokufest.

Ajo ka thënë se ka takuar kryeministrin Kurti me të cilin kanë folur edhe për Putinin e luftën. “Dokufesti në Prizren nuk është i rëndësishëm vetëm për filma e diskutime, por edhe një mundësi për ta takuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në një kafe bar. Ai e njeh historinë më mirë se Putini dhe beson në fitoren e Ukrainës” ka shkruar ajo.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë