Gazeta10

“Ushtria e Facebook-ut”, mijëra qytetarë kërkojnë ndryshimin e Udhëzimit Administrativ për shaminë

Me mijëra komente kanë marrë brenda një dite në rrjetin social Facebook, Kryeministri Albin Kurti dhe Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, për ndryshimin e Udhëzimit Administrativ për lejimin e bartjes së shamisë në shkolla.  

Iniciatori i kësaj fushate, Liridon Kurti, ka thënë se përmes iniciativës po presin që Ministria të reflektojë në ndryshimin e këtij udhëzimi.  

Njëjtë janë shprehur edhe nga Bashkësia Islame e Kosovës. Mirëpo, nga Ministria e Arsimit, kanë heshtur karshi kërkesës së Kurtit e BIK-ut. /Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri